logo

İsmail Erdem, AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

SANCAKTEPE – Sancaktepe Belediye Başkanı olarak iki dönem görev yapan İsmail Erdem, İstanbul Sinan Erdem Spor salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in Ataşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı.
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ataşehir’de AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak seçim çalışmalarını yürütecek.
İsmail Erdem kimdir ?
1959 yılında Sivas’ta doğdu. 1977 yılında MSP Kadıköy baş müşahidi olarak siyasete başladı. 1984 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında seçim işleri başkanı olarak yer aldığı İlçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı yaptı.1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi’nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu. 1995 – 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisinde İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildi.
AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte AK Parti İl Genel Meclis Grubu’nu kurdu ve Grup Başkanı oldu. 2001 – 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde 1. Bölge SKM Başkanlığı yaptı.
2004 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 – 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttü.
2009 ve 2014 Yerel Seçimlerinde, iki dönem üst üste Sancaktepe Belediye Başkanlığı’na seçildi ve halen bu görevini devam ettirmektedir.
Başkan ERDEM, aynı zamanda, 20.675 sporcu ile Türkiye’nin en fazla lisanslı sporcuya sahip ikinci spor kulübü olan Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü’nün Onursal Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesidir.
Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif rol almakta;
Ensar Vakfı Genel Merkez 1 dönem yönetim kurulu üyesi
İstanbul Dostluk Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliği
Kurucusu olduğu Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanı
Sivaslıların Türkiye’deki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Sivas Platformu Başkanlığı ve İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Etiketler: » » » »
Share
1045 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?